Útvonalleírás
A rajtból nyugat felé indulunk el a Z■ jelzésen. A templomnál (0,2 km) jobbra térve átváltunk az észak felé tartó Z▬
jelzésre. Meredek úton lemegyünk a Narád-patakhoz (1,1 km), majd 150 m után balra fordulunk a dózerútra. Bő másfél
kilométer múlva az út balkanyarjában, a pataknál balra kiágazik a K+ jelzés (2,7 km). Ezt követjük újabb másfél kilométeren
át, míg el nem érjük a K▬ jelzést (4,1 km). Ezen balra fordulva hamar keresztezzük a dózerutat, majd a Mátra-bérc nevű
hegygerincre érünk. Az ösvény a gerinc déli oldalán halad, de érdemes a néhány méternyi kitérőt jobbra megtenni, mert pazar
látványt ad a meredek északi oldal. Elérjük a Newton-sziklát (5,5 km). (A Szamár-kő 120 méteres kitérővel, a kék
háromszögjelzésen lenne elérhető.) A túránkon mi tovább megyünk a K▬ jelzésen, és rövidesen az Ágasvári turistaház
bejáratához érünk. Itt ellenőrző pont van (6,6 km). A pont után bő 100 métert megyünk még a K▬ jelzésen, és úgy
csatlakozunk a P▬ jelzéshez.
Innen ezt, a P▬ jelzést követjük a szorospataki ellenőrző állomásig. Közben egy fiatalos erdőben futó szűk csapáson is végig
kell menni. Utána is meredeken lejtő utakon haladva keresztezünk egy aszfaltos utat, és egy erdészeti dózerutat is, majd így
érünk le a településre bevezető aszfaltútra (10,1 km). Azon lefelé haladva, 900 méter múlva elérjük az ellenőrző állomást
(11,0 km).
Az állomástól a Z▬ jelzésre váltunk. Száz méter után átlépünk a patakon, ezzel elhagyva a túránk legalacsonyabb pontját, és
megkezdjük a hosszú kapaszkodást fölfelé. Egy dózerutat, két aszfaltos utat, s végül újra egy dózerutat keresztezünk, végig a
Z▬ jelzést követve. Végül elérjük a K▲ jelzést. (14,4 km). Innentől balra, keletnek fordulunk a K▲ jelzésre. Enyhe
kaptatóval, egy kilométer múlva érünk fel a Vöröskő-kilátóhoz (15,4 km). Tovább kell menni a K▲ jelzésen, míg el nem
érjük a S▬ jelzést. Itt ellenőrző pont is van. (16,3 km). Ekkor balra fordulunk a S▬ jelzésen, és ezt követjük egy bő
kilométeren át, majd a jobbra kiágazó S+ jelzésre térünk (17,6 km). Ezen az átkötő úton érünk fel a Piszkés-tető oldalába, ami
a túránk legmagasabb pontja (930 m). Leereszkedve a másik oldalon, jobbfelé, nyugatnak fordulva rátérünk a P▬ jelzésre
(17,8 km). A csillagvizsgálónál (18,0 km) balra kell térni, és követni a P▬ jelzést. Meredek köves úton jutunk le az
országútra, a Bőgős-rétnél (18,6 km). Innen a P+ jelzés a szénégetők útja nevű tanösvény mentén vezet. Így érünk
Mátraszentimre felső házaihoz (19,4 km). Balra fordulva, a K+ jelzésen jutunk a templomhoz (19,7 km), ahol újra balra térve
a Z■ jelzés visz a célba (19,9 km).